Ranking Kont Bankowych – wpisz parametry i znajdź najlepsze konto!

Stwórz własny ranking kont bankowych – nie wierz reklamom! Wystarczy, że wpiszesz odpowiednie parametry a porównywarka dobierze najlepsze konto osobiste dla Ciebie.

Generalnie, w wielu reklamach banków promowane są darmowe konta osobiste.

Nie można jednak liczyć w 100% na to, że instytucje bankowe rzeczywiście nie będą pobierały od każdego człowieka zakładającego rachunek bankowy absolutnie żadnych opłat. Co prawda, większości z nich będzie można uniknąć, ale na pewne koszta prowadzenia konta osobistego młody człowiek i tak powinien się naszykować.

Konta studenckie z zasady są tanie. Większość banków nie pobiera opłat za założenie i utrzymywanie konta. Taka polityka banków w odniesieniu do kont studenckich jest nowością, bowiem jeszcze kilka lat temu za takie konta należało zapłacić 5 zł miesięcznie. Dziś takie opłaty mają nieliczne banki oferujące rachunki dla studentów. Jak można się domyślać, nie mają one zbyt wielu klientów chętnych do założenia konta studenckiego.

Niemniej jednak, opłata za prowadzenie konta była i nadal jest rekompensowana w bankach tym, że nie musimy płacić za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne. Takie opłaty są z kolei obecne w przypadku bezpłatnych kont studenckich. Przelewy kosztują niewiele – w okolicach 1 zł, aczkolwiek zawsze będzie to koszt dla studenta, którego chyba nie da się uniknąć. O ile niektóre przelewy w bankach w przypadku kont studenckich są bezpłatne, to już zlecenie przelewu w danym trybie determinuje koszty takich operacji. Jeśli przelew zostanie zrealizowany za pośrednictwem internetowego systemu transakcyjnego banku, student nie zapłaci za niego ani grosza. Z kolei, zlecając przelew w placówce bankowej trzeba się naszykować na opłatę rzędu nawet kilku złotych za każdy przelew.

Następne koszty związane są z kartą płatniczą do konta. Może być ona wydawana bezpłatnie do konta, ale już za jej użytkowanie należy zapłacić. Jest to około kilku złotych miesięcznie. Takich opłat w wielu bankach student będzie mógł uniknąć, jeśli będzie aktywnie korzystał z karty na co dzień. Zwykle wystarczy, aby dokonał kilku płatności kartą w sklepach lub punktach usługowych, albo jednej transakcji kartą na określoną kwotę, aby bank odstąpił od pobrania za nią opłaty.

Kosztowne mogą być wypłaty z bankomatów z karty przypisanej do konta bankowego. Należy się zorientować, które bankomaty są bezpłatne dla danego konta bankowego. Oczywiście zdarza się, że za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce student nie zapłaci. W innym przypadku bank naliczy prowizję procentową za każdą wypłatę z konta za pośrednictwem bankomatu.