Idea Bank Sesje – Przychodzące i Wychodzące kiedy?

32 komentarze

 1. Tomek pisze:

  Ja czekam z przelewami zagranicznymi za każdym razem. 2 miesiące temu czekałem 8 dni i usłyszałem od banku głupie tłumaczenie. A wypłaty ludziom trzeba zrobić i się tłumaczyć. Obsługa fatalna.

 2. Cezary pisze:

  Jestem zawiedziony jeśli chodzi zarówno o przelewy przychodzące jak i wychodzące w szczególności z kont walutowych np. w środę do południa robię przelew z Cinkciarz.pl waluty, dzisiaj jest piątek godz. 13.00 dolary mam nie zaksięgowane a pilnie muszę zrobić przelew kontrahentowi. Z doświadczenia wcześniejszego wiem, że po zrobieniu przelewu muszę czekać następną dobę, abym mógł pobrać tylko potwierdzenie przelewu walutowego i wysłać do kontrahenta. W prowadzeniu biznesu radzę się zastanowić nad wyborem tego banku, ja osobiście jestem nie zadowolony, rozważam zmianę banku.
  Nie wiem jak jest w innych

 3. Sylwia pisze:

  Również uważam, że Idea przetrzymuje środki. Jeżeli przelew środki z innego banku, który pokazuje dokładna godzinę zakończenia transakcji, zawsze jest do w godzinach około 9:30, to powinna mieć środki na koncie przychodzącym 10:30. Niestety pół na pół po 14 lub nawet około 18:00. Ten sam przelew w Mbanku mam już 10-11. Niestety związałam się z nimi umową kredytową i przez 12 m-cy musze dokonywać obrotu. Jedna po upływie, tego okresu, zamykam konto w Idei. Przestrzegam również osoby, które będą brały limity czy kredyt w tym banku. Pracują tam niekompetentne osoby, które często się zmieniają. Pomimo nagrywania rozmów i tak nie można im za wiele udowodnić.

 4. Paulina pisze:

  Ja też mam ostatnio sytuacje z długim czasem oczekiwania na przelewy wychodzące i przychodzące. Trwa to nawet do 3 dni (nawet gdy zrobiłam przelew Express). Potwierdzenia wskazują, że wszystko odbywa się tego samego dnia a pieniędzy brak mimo sesji 3 razy na dzień. Dziwne to jest. Mam wrażenie jakby te pieniądze są gdzieś przetrzymywane. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 5. Paulina pisze:

  Ja też miałam sytuacje gdy ktoś czekał na mój przelew 3 dni (choć miał byś w 15 min) i ja długo oczekuje na przelew mimo iż w bankach sesje są 3 razy w ciągu dnia. Na potwierdzeniach jest napisane, że wszystko odbywa się tego samego dnia a pieniędzy brak. Jest wrażenie jakby te pieniądze były gdzieś przetrzymywane. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

 6. Mateusz pisze:

  Przelewy księgują się tego samego dnia jeśli wyśle się rano np. wysyłałem z ING i 3h później były zaksięgowane na koncie w IdeaBank. Otrzymuje wynagrodzenie z Francji w Euro i przelewy zwykle są księgowane na następny dzień.

  Oferty leasingowe przebili u wszystkich w konkurencji… absolutnie nie zgadzam się w negatywnymi komentarzami, zwłaszcza z księgowaniem.

 7. TomK pisze:

  Przelewy w tym banku TRAGEDIA, jakby ktoś bez palców klepał w tą klawiature i tak długo tibtrwa i tak od 2 lat, dobrze że w innych bankach też posiada się konto, Reszta ok w banku

 8. Bidon pisze:

  Ja czekam od piątku na przelew dziś jest wtorek i nadal czekam ile można czekać masakra

 9. Krzyś pisze:

  Okropnie długi czas księgowania przelewów w tym przypadku nie denerwujcie ludzi i zmieńcie podane czasy księgowania nie wiem ile wasz system ręczny potrzebuje do wykonania tej operacji .Nie polecam konta w tym banku.

 10. yaga pisze:

  Śmieszne te wpisy,czyżby konkurencja bankowa je pisała? Dziwne że nikt w tych wpisach nie zastanawia się że wina może być w placówce z której wysyła się pieniądze a nie w banku do którego idzie przelew? Mam konto w Idea od kilku lat i ZERO problemu z przelewami dlatego te wpisy mnie śmieszą.

 11. maxtronic pisze:

  Byłem w Katowicach w oddziale i powiem że zrobiło na mnie to wrażenie.
  Obsługa pierwsza klasa, pani oprowadziła mnie po oddziale i pokazała z czego mogę korzystać .(a byłem tylko kartę szybko wyrobić na miejscu)
  A do wykorzystania są:
  -stanowiska do pracy przy kompie (własnym) gdzie są ładowarki wszelkiego rodzaju, słuchawki, biblioteczka z świeżą prasą i książkami ,tv
  -urządzenie wielofunkcyjne (ksero-drukarka)
  -ekspres ciśnieniowy dla śpiochów
  -salka konferencyjna do 3h na dzień
  Ja raczej nie będę miał okazji chyba skorzystać ale jest to jakaś nowa jakość w usługach

  • Norbert pisze:

   Niestety, nie wszędzie tak jest. 🙁 W moim mieście tak było, ale po zwolnieniu kilku osób poziom obsługi bardzo spadł

 12. Jacek pisze:

  co za syf , ksiegowanie pieniędzy jak w sredniowieczu . Likwiduje konto

 13. Michal pisze:

  idea bank szybko robi ksiegowanie , brat mnie zrobil o 12tej przelew i juz 15tej mialem kase, to zalezy od Banku ktoremu sie zleca przelew , jest najleprzy bank , konto idealne zadarmo calkowicie , wy innych bankach trzeba spelnic warunki by miec konto zadarmo, tu nic , prowadzenie karty zero zloty . wyplacanie zero zloty ze wszystkich bankomatow, alior bank czy pocztowy za sprawdzenie konta bankomacie zabiera kase , a tu nic nie biora

 14. Ona pisze:

  Nie polecam,maja klientów gdzieś.Brak odpowiedzi na tysiące e-maili.Szkoda tylko ,że dałam im zarobić na bańkę.Właśnie konto zamykam.Beznadziejni.

  • Paweł pisze:

   Nieprawda! Dziś założyłem konto, miałem kilka pytań więc napisałem za pośrednictwem Facebook-a, Otrzymałem odpowiedz w ciągu 5 minut!!!

   • Djw pisze:

    To spróbuj się dowiedzieć jak zrobić przelew zagraniczny przez bank pośredniczący w NY do Canady bez przewalutowania środków. O niczym niemają pojęcia jak się o nr. SWIFT zapytałem to chłopaczek, który mnie obsługiwal zarobił takie oczy i 5 minut sie dowiadywał a wkońcu w internecie sprawdzał. Śmiechu warte

    • eloszka pisze:

     śmiechu warta, to jest twoja wypowiedź w tym momencie.. oceniając pracę jednego konsultanta sugerujesz się, że każdy, kto tam pracuje, też jest taki? podejdź do placówki, to będziesz miał czarno na białym wyjaśnione, a nie.. ciekawe, czy gdybyś sam pracował na jego miejscu, to byłbyś taki kozak.. nie wydaje mi się, bo człowiek uczy się całe życie, a konsultant jest po to, aby w miarę możliwości pomógł klientowi..

  • Emeryt pisze:

   A kto (który BANK )szanuje starych klientów na których już się zarobiło (to właśnie ONA)… trzeba szukać NOWYCH ,,jeleni” do ,,obrobienia” tak jak Paweł i kiedyś ja… a przelewy- ktoś musi zarabiać na przetrzymywaniu kasy… nic nie znosi pustki i nic nie ma za darmo, bank i jego właściciel musi zarabiać… Pozdrawiam

 15. Tadeusz pisze:

  Czytając oceny, zastanawiam się ,że nie mam z przelewami międzybankowymi żadnych problemów. Odbywają się zawsze zgodnie z sesjami.

 16. Łukasz pisze:

  dzwonią tylko niedouczeni konsultanci i wpychaja kredyty a na wiadomosci nie ma komu odpowiedziec. mimo ze składałem dyspozycje ze nie zycze sobie telefonów z ideabanku cały czas takie są. bank słaby

 17. Agnieszka pisze:

  Od pół roku mam konto a jeszcze nic nie załapało się na sesję o 10:30… Cokolwiek to podejrzane. Tak długo jak w Idea Banku nigdzie nie czeka się na przelewy 🙁 Do tego kontakt z bankiem to porażka. NIE POLECAM!

 18. zawiedziony pisze:

  Przelew wysłany w czwartek rano, a w banku idea nadal nie ma, a jest już poniedziałek!!!

  Ponadto historia zakupów/przelewów – jakikolwiek ruchów pieniędzy uaktualnia się co 6-7 dni!

  Bank za powolny dla szybkiego przedsiębiorcy

 19. borys pisze:

  Dlaczego idea bank z takim opóźnieniem księguje przelewy. Wysyłam przelew z innego banku w sesji sprzed godz 6-tej. Tam schodzi ze stanu już po 6-tej, a w południowej sesji przychodzącej, środków na koncie w idea banku nie widać. W sumie, by skorzystać z kantoru trzeba minim 48 godzin do 3 dni, by pieniądze wróciły na konto w innym banku. Reklama swoje, życie swoje…

 20. kondzio pisze:

  Co to za syf nie bank boże kochany w pon po godzinie 14 przelane pieniądze mamy środę i nic nie ma ja nie wiem czy czy te paniusie nie myślą pieniądze mi potrzebne na teraz a ich nie ma do roboty niech się biorą a nie ciasteczka i kawunia
  e

 21. monika77 pisze:

  Ja jakoś wysyłam przelewy i nie mam problemów z księgowaniem przelewów w idea bank 🙂 Jak mam potwierdzenie że firma wypuściła przelew z rana wiem że popołudniu przy księgowaniu ten przelew już będzie 🙂

 22. kriso pisze:

  Jak mozna dlugo czekac na przelew w idea banku??
  Ja czekam juz 3 dni!!!! Mam drugie konta w wbk i tam nie mam takich problemow

 23. tynia pisze:

  założyłam konto w idea banku i chyba je zlikwiduję, mąż wysłał do mnie przelew o 07:00 rano w czwartek i był w piątek po 15:00 !!!!!! OKROPNY BANK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *