ING Konto Osobiste Direct: opinie, ukryte opłaty, przelewy

15 komentarzy

 1. Masochista pisze:

  Mam konto w ING wszystko spoko, nie naciągają za nic, obsługa bardzo miła, strona ostatnio sie zmieniła same plusy ! Jest tylko jeden minus ale to chyba wszedzie że przelewy z innych banków ( tylko nieliczne) dochodzą po 2-3 dniach roboczych. Ogromnym plusem jest DARMOWA wypłata hajsu we wszystkich bankomatach w PL.

  • Gosia pisze:

   Hmm…jedna wypłata z bankomatu w miesiącu jest darmowa, od każdej następnej pobierana jest opłata.

 2. P. Zbiciak pisze:

  Mam konto firmowe w ING od ok. 20 lat. Osobiste także od dawna. Do 2016 roku działało wszystko b. dobrze, ale jakiś kreatywny wpadł na pomysł by się wykazać i zaczęli robić nową bankowość on-line. No i się zaczęło – lepsze jest wrogiem dobrego. Od półtora roku są permanentne problemy techniczne, a co gorsza, ma to konsekwencje podatkowe. Wadliwe wyciągi bankowe lub ich całkowity brak. Melanż między starym i nowym interfejsem. Masakra. Jakość obsługi on-line w menu pomoc lub wiadomości na poziomie Żuław (przepraszam Żuławy). Czytelność nowej koncepcji fatalna. Może dla kont osobistych nie ma to większego znaczenia, ale dla działalności gospodarczej ma ogromne. Mam wrażenie, że to jakiś sabotażysta wymyślił a drugi taki sam zaaprobował. Skandal.

 3. Rob pisze:

  System transakcyjny tego banku to kiepski żart. Obsługa w oddziale na tym samym poziomie co system.

 4. tryton pisze:

  Robienie przelewów do banku ING to masakra ,przelewam ze swojego innego konta w środę a przelewu nie ma do dziś porażka

 5. magusia pisze:

  Ja mam konto w ING już od kilku lat i jestem bardzo zadowolona!!! Nigdy nie miałam problemów z przelewami, z drukowaniem potwierdzeń i z niczym innym. Żadnych ukrytych opłat, mówią wprost. Mnie to konto kosztuje 7 zł m-nie, bo nie płacę kartą za zakupu. Gdybym płaciła to byłoby całkowicie darmnowe.

 6. mikee pisze:

  Środa 22:00 Właśnie zrobiłem przelew w ramach ING (chyba nawet ten sam oddział) i… przelew czeka na realizację! Jestem w niezłym szoku, bo BRE i Millennium robią takie transakcje w kilka sekund. Nie mogę też wydrukować potwierdzenia, które potrzebne mi jest na wcześnie rano. Trzeba było puścić kasę z Multibanku – potwierdzenie już byłoby na biurku..

 7. mikołaj pisze:

  Konto w Polskim ING założyłem tylko dlatego, że posiadałem konto w Holandii właśnie w tym banku i byłem zadowolony, o Polskim ING mogę powiedzieć tyle, ze przeszkadzają mi trochę godziny księgowania ale są podobne jak w każdym banku i nie zależy to od nich tylko od krajowej izby rozliczeń. Najlepsze jest chyba to, że są darmowe wypłaty z bankomatów, bo jak patrze nieraz na znajomych co biegają przez 30 min żeby swój bankomat znaleźć to mi się śmiać chcę:) Pozdrawiam i polecam ING

  • Grzegorz pisze:

   To nie jest Polski bank ,nie wiem kto panu takich bzdur naopowiadał.ING to Holenderski bank.Czyli wiecie już komu kapitał pompujecie.

 8. aquarius pisze:

  Wszystko można w placówce od ręki załatwić ( u mnie w mieście są aż TRZY ! ).

  Ale kuleje wersja internetowa. Wygląda to jak bank stacjonarny z opcją dostępu internetowo :
  a) księgowanie przelewów między rachunkami własnymi czasem musi odczekać do kolejnego dnia roboczego
  b) Np. Przelewów ekspresowych ING nie przyjmuje od soboty popołudniu do poniedziałku rano
  c) Usługa w Allegro np. PŁACĘ Z ING działa tylko w godzinach wyznaczonych ( np. nie działa jak wyżej, w sobotę popołudniu i w niedzielę )
  d) Spłata karty kredytowej nie odbywa się 24/7 jak np. w mBanku tylko DOPIERO po północy, na następny dzień o ile JEST roboczy, co w przypadku długiego weekendu trwa nawet kilka dni co może skutkować odsetkami karnymi 🙂 dla spóźnialskich

 9. szef pisze:

  ING bank dla dużych firm, z małymi nie liczą się w ogóle,za wszystko płacisz

 10. małpa pisze:

  Jedno z lepszych kont internetowych aktualnie. Wg mnie lepsze od mbanku bo ing ma oddzialy do tego z wszystkich bankomatow kaske mozna za friko wyplacac

 11. lech11 pisze:

  konto było by może dobre, gdyby nie fakt, że limit zadłużeni/debet/nie wzrośnie automatycznie jak to jest w reklamie lecz zależy od decyzji Banku ING na wniosek klienta. Zanim założysz konto direct zastanów się, bo to jest tylko zachęta a nie rzeczywistość.

 12. mała pisze:

  Bardzo tanie konto internetowe. Praktycznie zupełnie darmowe. Do tego wszystkie bankomaty za darmo. Polecam!

 13. kris pisze:

  Mam konto direct w ing, bardzo dobre. Przydatne zwlaszcza darmowe powiadomienia smsem o operacjach na koncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *